Na czym polega ortokorekcja?
- Szczegóły
Ortokorekcja jest nowoczesną metodą za pomocą której można korygować krótkowzroczność oraz astygmatyzm. Opiera się ona na wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych soczewek zakładanych na noc, które w bezpieczny sposób zmieniają krzywiznę soczewki, dzięki czemu w ciągu dnia nie trzeba nosić okularów lub zwykłych soczewek kontaktowych. Jakie są inne zalety ortokorekcji wzroku oraz kto może skorzystać z tej metody?
Zastosowanie ortokorekcji
Noszenie soczewek lub okularów w ciągu dnia jest dla ciebie niewygodne, a jednocześnie wada jest na tyle duża, że nie możesz całkowicie z nich zrezygnować? Jeśli twoja wada w przypadku krótkowzroczności jest nie większa niż – 6,00 D lub przy nadwzroczności nie przekracza + 1,75, ortokorekcja jest metodą dla ciebie. Wystarczy zamówić specjalne, gazoprzepuszczalne soczewki, które zakłada się na noc. Metoda ta jest bezpieczna i nieinwazyjna, dlatego po zaprzestaniu jej stosowania rogówka powraca do swojego kształtu.
Co istotne, ortokorekcja jest również rozwiązaniem, które można stosować w przypadku astygmatyzmu prostego (do – 2,75 D) oraz astygmatyzmu odwrotnego (do 1,50 D).
Kto szczególnie powinien skorzystać z możliwości jakie daje ortokorekcja?
Ortokorekcja to metoda dedykowana zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Jednak w przypadku tych ostatnich pozwala zatrzymać lub w sposób znaczący spowolnić postępowanie wady. Dodatkowo z metody tej powinny skorzystać osoby, które:
- ze względu na charakter wykonywanej pracy mają trudności z noszeniem okularów lub nie mogą zakładać soczewek,
- doświadczają dyskomfortu przy noszeniu soczewek,
- nie mogą pozwolić sobie na laserową korekcję wzroku (np. nie kwalifikują się do operacji lub się jej obawiają).
Jakie są przeciwwskazania do ortokorekcji wzroku?
Ortokorekcja jest bardzo bezpieczną metodą, niestety nie zawsze może być ona zastosowana. Kiedy się nie sprawdzi?
- Gdy pacjent ma stany zapalne powiek.
- Gdy doszło do zmian zwyrodnieniowych rogówki.
- Gdy pacjent ma choroby oczu takie jak zaćma oraz jaskra.
- Gdy widoczne są urazy rogówki, spojówki lub powiek.
W naszej placówce najmłodszym pacjentom proponujemy również pomoc w zakresie korygowania dziecięcego zeza dzięki ćwiczeniom ortoptycznym. Nasi specjaliści wykonują dodatkowo ćwiczenia pleoptyczne dla dzieci z niedowidzeniem.
Oferujemy również błyskawiczne przygotowanie okularów dzięki temu, że są one robione na miejscu. Nad ich doborem czuwają optometryści, którzy na co dzień pracują w naszym salonie.
Jak prawidłowo używać soczewek ortokeratologicznych? Przeczytaj na naszym blogu